![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13058028
*
nr 1305 8028
Spegel
Jugend Mahogny, 131x60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 19:10:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 17:49:02
1
100 kr
3/2 12:50:42
2
250 kr
3/2 17:53:45
3
500 kr
3/2 18:57:16
4
450 kr
3/2 18:57:16
3
500 kr (Budbetjänt)
3/2 18:57:51
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugend mahogny spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1305 8028
Spegel
Jugend Mahogny, 131x60 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 17:49:02 | 1 | 100 kr |
3/2 12:50:42 | 2 | 250 kr |
3/2 17:53:45 | 3 | 500 kr |
3/2 18:57:16 | 4 | 450 kr |
3/2 18:57:16 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/2 18:57:51 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugend mahogny spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53